Úvod > Obec > Aktuality

Úřední hodiny pro veřejnost:

Pondělí   08:00 – 12:00      14:00 - 18:00

Středa     08:00 – 12:00      14:00 - 18:00

V ostatní dny dle dohody.

Pro vyřízení Vašich požadavků a záležitostí využívejte prosím písemné formy, elektronických komunikačních kanálů nebo telefonu.

Informace k Datovým schránkám

Vážení spoluobčané, od 1. 1. 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku
všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby.
Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenované skupiny a dosud datovou schránku nemáte, věnujte
této zprávě pozornost. Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února
nebo března 2023. Datovou schránku si také můžete založit sami již nyní.
Více informací naleznete na webových stránkách www.chcidatovku.cz.

Hasiči radí - parkovací plochy

hasici_radi_zari_nastupni_plochy.png

Zahájení provozu pěstitelské pálenice

Datum konání: 20. 7. 2022

Pálenice-Raková.png

IDSOK rozšiřuje nabídku elektronických jízdenek

Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje rozšiřuje od 1.1.2021 nabídku elektronických jízdenek. Podrobnější informace najdete v přiložených souborech:

2020_ROZSIRUJEME_A4_okraje.pdf

2020_uznavame_A4_okraje.pdf

2020_zavadime_A4_okraje.pdf

Informační linka

Cestujícím pomůže nová informační linka

Od 1. září budou moci cestující ve veřejné dopravě v Olomouckém kraji využívat služeb telefonní informační linky. Zavede ji krajský koordinátor dopravy KIDSOK.

Nová linka pro Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje (IDSOK) bude mít telefonní číslo 588 88 77 88. Zájemcům bude k dispozici v pracovních dnech od 7 do 15 hodin.

Cestující se na lince dozvědí například podrobnosti o cenách a platnosti všech jízdních dokladů v IDSOK, seznámí se s KOMBIZÓNAMI a ověří si informace o tarifních zónách. Pracovníci linky jim také sdělí vše potřebné o žákovském a studentském jízdném, průkazech umožňujících slevy a uznávání dokladů při přestupování mezi osobními a spěšnými vlaky, příměstskými autobusy a městskou hromadnou dopravou.

Do stránek byla vložena novinka - "Mapový portál naší obce".

Portál se bude dále zdokonalovat a rozvíjet. Věříme, že bude pomocníkem jak pro práci OÚ, tak pro všechny naše občany, které zajímají nebo potřebují získat mapové, kartografické nebo katastrální údaje o obci.

Expozice Konice

expozice.bmp

Program hvězdárny

hvězdárna.jpg

Sběrné místo - tonery a cardridge

Ve vstupní chodbě OÚ bylo nově zřízeno sběrné místo pro vypotřebované náplně do tiskáren - tonery a cardridge. Tyto nepatří do popelnic a s ohledem na ochranu životního prostředí je žádoucí tyto obaly likvidovat ekologicky. Děkujeme, že šetříte životní prostředí a použité náplně umístíte do tohoto sběrného boxu.

Obraz280.jpg