image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Turistické informace

Turistické informace

Lyžařský areál Kladky

Lyžařský areál Kladky je nový lyžařský areál. Nachází se na Střední Moravě v jižním okraji Zábřeské vrchoviny v České republice. Lyžařský areál Klad..

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně se nachází na střední Moravě severovýchodně od krajského města Olomouc v České republice. Blízko leží město Litovel a známý hrad ..

Javoříčko

Javoříčko je malá osada, která je pozůstatkem velké osady, kterou 5. května 1945 srovnalo se zemí přepadové komando SS jako pomstu za podporu partyz..

Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané se nachází v městečku Náměšť na Hané. Ten leží cca 15 km západně od města Olomouc a 15 km jižně od města Litovel. Zámek Náměšť ..

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov patří mezi nejvyhledávanější památky v České republice a je oblíbeným místem filmařů. Najdeme jej ve stejnojmenné obci západním směrem o..

Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně se nachází na okraji obce Mladeč blízko města Litovel na severovýchodě České republiky. Jeskyně leží pod vápenovým vrchem Třesín. ..

Western park Boskovice

Western park Boskovice je zábavní areál postavený na místě bývalého lomu. Jedná se o městečko jak z divokého západu. Nachází se u města Boskovice v..

Vodní nádrž Plumlov

Vodí nádrž Plumlov je jedna z nejstarších přehrad v České republice. Nachází se nedaleko města Prostějov na Střední Moravě. Vodí nádrž Plumlov se na..

Zámek Plumlov

Zámek Plumlov je zámek tyčící se nad hladinou Podhradského rybníka blízko nádrže Plumlov. Nachází se v městečku Plumlov západně od města Prostěj..

Městské lázně Boskovice

Městské lázně Boskovice je krytý vodní komplex. Nachází se ve městě Boskovice. Ty leží v Jihomoravském kraji cca 30 km severně od města Brno v České..

Aquapark Olomouc

Aquapark Olomouc je nový relaxační a vodní areál ve městě Olomouc v České republice. Areál byl veřejnosti otevřen 1.6.2009 a nabízí příjemné prost..

Zámek Boskovice

Zámek Boskovice se nachází ve městě Boskovice, které leží severně od Brna. Zámek se tyčí na kopci nad městem a tvoří tak jeho dominantu. Zámek Bosko..

Letovice

Letovice na nacházejí v Jihomoravském kraji, v okrese Blansko a žije zde necelých 7 ticíc obyvatel. Historie města se začala psát v polovině 12. st..

Hrad Boskovice

Hrad Boskovice je zřícenina gotického hradu. Nachází se ve městě Boskovice cca 30 km severně od města Brno v České republice. První písemná zmínk..

Krytý bazén Mohelnice

Krytý bazén Mohelnice je vnitřní plavecký areál. Nachází se ve městě Mohelnice 30 km severozápadně od města Olomouc v České republice . K dispozic..

Skanzen ISARNO

Skanzen ISARNO je napodobenina keltské usedlosti nedaleko města Letovice. Nachází se v prostředí bývalého lomu. Název pro Skanzen ISARNO je odvozen ..

Plavecký stadion Olomouc

Plavecký stadion Olomouc je plavecký areál nacházející se ve městě Olomouc v České republice. Areál disponuje vnitřním bazénem o velikosti 50 x 20 ..

Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc

Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc je barokní sloup se sousoším. Nachází se na Horním náměstí v krajském městě Olomouc na východě České republiky...

Olomouc

Olomouc je stotisícové krajské město. Nachází se na střední Moravě v regionu Haná v České republice. Jedná se o jedno z nejdůležitěiších měst Moravy..

Radnice Olomouc

Radnice Olomouc je historická budova nacházející se na Horním náměstí krajského města Olomouc v České republice. Stavba radnice byla započata v ..

Aquapark Moravská Třebová

Aquapark Moravská Třebová je venkovní rekreační areál. Nachází se ve městě Moravská Třebová v České republice. Areál nabízí plavecký bazén a relax..

Krytý bazén Uničov

Krytý bazén Uničov je krytý plavecký areál. Nachází se ve městě Uničov cca 25 km severně od města Olomouc v České republice. Krytý bazén Uničov nabí..

Hrad Úsov

Hrad Úsov se tyčí na kopci nad stejnojmennou obcí. Vesnice leží západně od Uničova a 20 km jižně od Šumperku, v Olomouckém kraji, Česká Republika. ..

Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně se nachází v severní části CHKO Moravský kras ležící cca 25km od města Brno. Blízko jeskyní je malá vesnička Soup. Jedná ..

Zámek Kunštát

Zámek Kunštát je národní kulturní památka. Nachází se 40 km od města Brna v České republice. Původně zde stával románský hradní palác, který byl pos..

Kunštátský zámek

Kunštátský zámek se nachází v České Republice, ve městě Kunštát, nedaleko Blanska. Podle důkazů stával na místě zámku již v 13. století hrad, který ..

ZOO Olomouc

ZOO Olomouc se nachází 10km od krajského města Olomouc na východě České repuliky. Místo kde zoo leží se nazývá Svatý kopeček a nachází se zde bazil..

Zámek Rájec nad Svitavou

Zámek Rájec nad Svitavou je rokokově klasicistní zámek. Nachází se v Jihomoravském kraji cca 10 km severně od města Blansko v České republice. Expoz..

Kostel sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše je působivý gotický kostel v České republice. Nachází se u obce Svojanov , asi 15 kilometrů jižně od města Svitavy . Kostel sv. ..

Zámek Lysice

Zámek Lysice se nachází v městečku Lysice přibližně 12 km severozápadně od města Blansko . Tento státní zámek byl roku 2002 vyhlášen Národní kulturn..

Rozhledna Podvrší u Veselice

Rozhledna Podvrší u Veselice je vyhlídková a telekomunikační věž. Nachází se na kopci Podvrší v CHKO Moravský kras. Rozhledna stojí u obce Veselice ..

Hrad Šternberk

Hrad Šternberk je státní hrad. Nachází se ve stejnojmeném městě na Střední Moravě cca 15 km severně od města Olomouc v České republice. Hrad Šternbe..

Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka se nachází u obce Ostrov u Macochy na východním okraji Moravského krasu v České republice. Jeskyně byla již v pravěku osídlena. Dů..

Hrad Svojanov

Hrad Svojanov je jeden z nejstarších královských hradů v České republice. Nachází se ve vesnici Svojanov asi 15 kilometrů jižně od města Svitavy a ..

Ski areál Olešnice

Ski areál Olešnice je menší lyžařský areál. Nachází se v Olešnici na Moravě na Vysočině v České republice. K dispozici je 500m dlouhá sjezdovka se 1..

Punkevní jeskyně a propast Macocha

Punkevní jeskyně a propast Macocha jsou nejvyhledávanějším jeskynním systémem v České republice. Nacházejí se v oblasti Moravského krasu nedaleko mě..

Moravský kras

Moravský kras je významná krasová oblast České republiky. Nachází se asi 20km severně od krajského města Brna. Oblast nabízí jak archeologické, pale..

Ski areál Hlubočky

Ski areál Hlubočky je lyžařský areál. Nachází se na rozhraní Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů. Leží asi 10 km severovýchodně od města Olomouc v Če..

Svitavy

Svitavy se nacházejí ve východních Čechách, v Pardubickém kraji. Ve městě žije necelých 18 tisíc obyvatel. Svitavy byly založeny přibližně v polovin..

Krytý plavecký bazén Svitavy

Krytý plavecký bazén Svitavy je vodní centrum nabízející 25 m dlouhý bazén a 92 m dlouhý tobogán. Bazén se nachází ve stonojmeném městě Svitavy . ..

Koupaliště Svitavy

Koupaliště Svitavy je venkovní plavecký a rekreační areál. Koupaliště se nachází ve městě Svitavy v České republice. Koupaliště Svitavy nabízí pr..

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně se nachází v CHKO Moravský kras ležící cca 25km severně od Města Brna. Jeskyně leží v hlubokém kaňonu Suchého žlebu blízko Skalní..

Muzeum Zábřeh

Muzeum Zábřeh je historická expozice ve městě Zábřeh, Olomoucký kraj, Česká republika. Nachází se na dolním konci Masarykova náměstí na ulici Žižkov..

Zámek Zábřeh

Zámek Zábřeh se nachází v Olomouckém kraji v České republice. Zámek Zábřeh najdete ve městě Zábřeh po pravé straně horní části Masarykova náměstí za..

Zábřeh

Zábřeh je město ležící v Olomouckém kraji , Česká republika. Založení města Zábřeh se datuje zhruba do poloviny 13. století, kdy se na břehu ře..

Hrad Hoštejn

Hrad Hoštejn je zřícenina hradu nacházející se na kopci nad stejnojmennou vesnicí Hoštejn v Olomouckém kraji, Česká republika. Hrad Hoštejn leží asi..

Kostel sv. Bartoloměje

Kostel sv. Bartoloměje se nachází ve městě Zábřeh v Olomouckém kraji v České republice. Kostel sv. Bartoloměje najdete na dolním konci Masarykova n..

Aquapark Blansko

Aquapark Blansko se nachází ve městě Blansko cca 20km severně od města Brno . Jedná se o krytý bazén na který je připojen venkovní aquapark. Kry..

Větrný mlýn Ruprechtov

Větrný mlýn Ruprechtov se nachází na okraji stejnojmenné obce Ruprechtov. Mezi městy Vyškov a Blansko na Drahanské vrchovině v Jihomoravském kraji. ..

 

Brníčko

Brníčko je malá obec v Olomouckém kraji v České republice. Brníčko se nachází asi 7km východně od města Zábřeh a asi 15km od města Šumperk. Je ulože..

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec se nachází v nadmořské výšce 500/600 m.n.m., v Moravskoslezském kraji. Na Sovinecké vrchovině a okraji Nízkého Jeseníku. Nedaleko proch..

Hrad Brníčko

Hrad Brníčko je zřícenina hradu, která stojí na kopci nad stejnojmennou obcí Brníčko asi 7km od města Zábřeh na Moravě v Olomouckém kraji, Česká rep..

Dlouhomilov

Dlouhomilov je malá vesnice v Olomouckém kraji v České republice. Nachází se mezi městy Zábřeh ( asi 12km ) a Šumperk ( také asi 12km ) . Dlouhomilo..

Ski areál Karasín

Ski areál Karasín je malý lyžařský areál. Leží v nadmořské výšce 707 m n.m. severně od města Bystřice nad Perštejnem. Ski areál Karasín nabízí 450 m..

Rozhledna Karasín

Rozhledna Karasín je nová betonová rozhledna s restaurací. Nachází v nadmořské výšce 707 m severně od města Bystřice nad Perštejnem v kraji Vysočin..

Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově

Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově se nachází na letišti ve městě Vyškov. Cca 30km od města Brno na Jižní Moravě v České republice. Muze..

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády leží na říčce Huntavě asi 1,5 km západně od vesnice Rešov . Přibližně 8km od města Rýmařov v pohoří Nízký Jeseník (Olomoucký kraj)..

Přírodní park Březná

Přírodní park Březná je území chráněné přírody o rozloze 11 600 ha. Nachází se v Olomouckém kraji v České republice na území mikroregionu Zábřežsko...

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn se nachází na soutoku řek Svratky a Nedvědičky, poblíž obce Nedvědice. Hrad byl postaven ve 13. století v gotickém slohu pány s Pernš..

Fotky z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem