image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuálně z obce

Aktuálně z obce


Úřední hodiny pro veřejnost:

Pondělí   08:00 – 12:00      14:00 - 18:00

Středa     08:00 – 12:00      14:00 - 18:00

V ostatní dny dle dohody.

Pro vyřízení Vašich požadavků a záležitostí využívejte prosím písemné formy, elektronických komunikačních kanálů nebo telefonu. Dodržujte také rozestupy a nošení respirátorů ve vnitřních prostorách úřadu.

Pomoc s řešením cen energií

Vážení spoluobčané, 

enormní růst cen elektrické energie a zemního plynu zasáhl tisíce domácností, které nedobrovolně skončily v režimu dodavatelů poslední instance. Dotkne se však také domácností, kterým končí fixace smluv nebo jim dodavatelé energií výrazně zvýší zálohy na energie. Snahou vedení obce je poskytnout vám informace, které vám mohou pomoci zmírnit dopady nárůstů cen u dodavatelů energií. Lidé, kterým po změně dodavatele energií výrazně vzrostou výdaje a nemají dostatek finančních prostředků na úhradu základních potřeb, mohou požádat Úřad práce ČR o některou z dávek. Úřad práce nabízí individuální posouzení každého žadatele. Zaměstnanci tohoto úřadu jsou připraveni s vámi konzultovat vaši situaci a pomoci vám při vyplňování formulářů.

Kontakt na Úřad práce Konice:

Adresa: Na Příhonech 405, 798 52 Konice

tel.: 950 154 203, 950 154 204, 950 154 202 

Závěrem uvádíme odkazy i na Svaz měst a obcí ČR. Na jeho webových stránkách můžete najít pomocnou ruku ve formě článků, odkazů či kontaktů. Najdete zde například informace o mimořádné okamžité pomoci (MOP) https://www.smocr.cz/cs/cinnost/socialnezdravotni-oblast/a/mimoradna-pomoc, kterou Úřad práce poskytuje právě jako podporu občanů, kteří se vlivem vysokých záloh a růstu cen energií ocitli v nouzi. Přehledně o pomoci informuje i web samotného Úřadu práce https://www.uradprace.cz/web/cz/-/s-rustem-cen-za-energie-muze-pomoci-up--1 či stránky MPSV https://www.mpsv.cz/pomoc-pri-rustu-cen-energii.Nabídka firmy Havelka - uhelné sklady

Firma Havelka uhelné sklady garantuje výhodné ceny kvalitního uhlí a briket pro objednávky  přijaté do 10 února. Zajistěte si dostatečnou zásobu uhlí a fixaci ceny u firmy Havelka. Objednávejte u Havelky na telefonním čísle 602 489 489.

Uhlí Havelka.jpgMše svatá v Suchdole-Jednově

Datum konání: 15. 1. 2022

Pozvánka na mši svatou, při které zazní vánoční mše Jakuba Jana Ryby "Hej mistře".

česká mše vánoční Jan Jakub Ryba-15-1.jpgSdělení Finančního úřadu Prostějov

Finanční úřad žádá občany, aby k řešení svých požadavků využívali přednostně telefonního kontaktu na pracovníky úřadu. 

Sdělení FÚ Prostějov.jpgDPS Bohuslavice prosí o pomoc - personální nedostatek

DPS Bohuslavice.jpgOřez dřevin - vlastníci nemovitostí

Ořez dřevin.jpg

Upozornění vlastníkům_plakát barevný.pdfZákaz chovu drůbeže pod širým nebem

Pod uvedeným odkazem je vložena tisková zpráva, týkající se zákazu chovu drůbeže, k zamezení přenosu ptačí chřipky.

Tisková zpráva č 224 - K zákazu chovu drůbeže pod širým nebem.pdfEnergie-mimořádná okamžitá pomoc-leták

leták MOP a energie.jpgDen bez dluhů - leták

LogiCall je servisní společnost, která spravuje pohledávky hned několika významných institucí v oblasti telekomunikací, energetiky a bankovního sektoru. Analýzou dle PSČ jsme zjistili zvýšený počet dlužníků ve Vaši obci a jejím okolí. Možná jste v nedávné minulosti zaznamenali akci „Milostivé léto“, kde je dlužníkům nabízená pomoc s výrazným snížením dluhu u státních institucí. Naše společnost má možnosti i u dalších věřitelů zajistit pomoc dlužníkům. Mnoho z nich nekomunikuje a nebo o svém dluhu neví. Tím narůstají jejich závazky buď ze zákonných důvodů a nebo v důsledku obchodních podmínek.
Dlužník má možnost nechat si prověřit zda u nás evidujeme nějaké dlužné částky, případně i jejich výši. Pokud bude u žadatele o lustraci nalezen dluh, budeme řešit možnosti, jak Vašemu občanovi pomoci a dluhu se zbavit s co nejmenšími dopady na jeho finance. Komunikace z naší strany probíhá telefonicky, nebo korespondenčně a je podřízena etickému kodexu sdružení AIACZ.

Den bez dluhů - leták.jpgVýstava betlémů v Prostějově

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu betlémů, která se bude konat v galerii Špalíček, Uprkova 18, Prostějov  a to od 25.11.2021 do 30.01.2022.

 Výstava betlémů PV 25.11-30.1.jpg